توکل بر خدا ، کار تیمی ، مسئولیت پذیری ، انجام درست کار درست
Behshahr Industrial Group Investment Company
 شرکت صنایع شیر ایران (پگاه)

تاريخچه:

طرح ایجاد اولین كارخانه تولید و بسته بندی شیر ومحصولات لبنی به نام كارخانه شیر پاستوریزه تهران، با دو هدف عمده كمك به بهداشت و تغذیه مردم و همچنین توسعه صنعت دامپروری كشور از طریق امضای موافقت نامه از سوی سازمان برنامه و وزارت بهداری كشور ایران و موسسه یونیسف وابسته به سازمان ملل در سال 1333 پی ریزی گردید. پس از اجرای امور ساختمانی و خرید و نصب ماشین آلات و تجهیزات كارخانه شیر پاستوریزه تهران با ظرفیت روزانه 45 تن، در آبان ماه سال 1336 رسما افتتاح و به بهره برداری رسید. در اولین روز بهره برداری از كارخانه، بالغ بر 4800 كیلوگرم شیر خام دریافت و فرآوری شد. اولین محصولات تولیدی كارخانه تهران عبارت بود از: شیر پاستوریزه در شیشه های یك دوم و یك چهارم لیتری، شیركاكائو در شیشه یك چهارم لیتری، ماست شیشه ای یك سوم لیتری كم چرب و پرچرب، دوغ شیشه ای یك دوم لیتری، بستنی لیوانی 100 گرمی، بستنی كیلوئی در انواع مزه ها، پنیر بسته بندی در حلب، پنیر پروسس، كره، پنیر خامه ای و كشك تولید و عرضه می شد.

احداث و راه اندازی چنین كارخانه ای نزدیك به نیم قرن پیش تحولی اساسی در صنعت دامداری و دامپروری كشور فراهم آورد و مردم را با مصرف محصولات پاستوریزه كه متضمن سلامت و بهداشت جامعه بود، آشنا ساخت.

وزارت تولیدات كشاورزی و مواد مصرفی در سال 1347 اساسنامه شركت سهامی صنایع شیرایران را با زیرمجموعه سه كارخانه درتهران، تبریز و شیراز تهیه و از تصویب كمیسیون های مربوطه و مجلس وقت گذراند. در سال 1349 كه كارخانه با افزایش شدید شیرخام روبروشد، بر اساس اهداف كارخانه و به منظور حل مشكل شیرخام دریافتی، طرح توزیع شیر رایگان در مدارس تهیه و به دولت ارائه شد كه مورد موافقت قرارگرفت.

با تاسیس شركت سهامی صنایع شیر ایران و لزوم افزایش ظرفیت كارخانه تهران، احداث واحدهای جدید آغاز و كارخانه های تولید شیر پاكتی استریل با ظرفیت 5/5 تن در ساعت به سال 1350 و كارخانه پانصد تنی و غذای كودك در سال 1355 مورد بهره برداری قرارگرفت.

در سال 1352 شركت تهیه و توزیع شیر ایران با سرمایه بانك های صنعت و معدن و كشاورزی تاسیس شد كه در كارخانه های آن با شیرخشك و كره وارداتی شیر بازساخته تولید و در بسته بندی پاكتی سه گوش به مدارس ارائه شد. پس از پیروزی انقلاب شكوهمند اسلامی در كشور و لزوم سامان یابی كارخانه های تولید شیرو فرآورده های آن بر اساس تبصره یك ماده واحده مصوب سال 1358 و شورای انقلاب اسلامی، شركت تهیه و توزیع شیرایران با هفت كارخانه نیمه تمام شیرپاستوریزه و استرلیزه در مراكز استانها در شركت سهامی صنایع شیرایران ادغام شد.

با تصویت و اجرای طرح ادغام، ساخت، نصب و راه اندازی كارخانه ها آغاز گردیدكه عملیات اجرایی كارخانه شیر منطقه ای كرمان به عنوان اولین كارخانه آماده بهره برداری در سال 1361 به پایان رسید و متعاقب آن دیگر كارخانه ها از جمله گرگان، زنجان، همدان، گیلان، خرم آباد و خوزستان راسا با همكاری كارشناسان و متخصصان توانا و متعهد كشور راه اندازی شد. در سال 1379 كارخانه شیر و لبنیات پاستوریزه ارومیه نیز خریداری و به جمع كارخانه های تحت پوشش شركت سهامی صنایع شیرایران پیوست. شركت سهامی صنایع شیرایران هم اكنون دارای 16 كارخانه تحت پوشش است كه تحت مدیریت هولدینگ در 13 استان بزرگ كشور مشغول فعالیت می باشدو از سال 1380 شركت صنایع شیرایران با انتخاب برند پگاه و معرفی آن به مصرف كنندگان كلیه فرآورده های تولیدی خود را با این نشان به بازار مصرف عرضه می نماید.و واحدهای تولیدی تحت پوشش با عنوان شركت های شیرپاستوریزه پگاه نامگذاری شدند.